Algorytmy planowania przepływu produkcji w warunkach występowania deterministycznych ograniczeń logistycznych

Sebastian Saniuk

Abstract

Podstawowym atutem każdego dobrze zarządzanego przedsiębiorstwa jest możliwość udzielania w krótkim czasie, dokładnych informacji co do możliwości przyjęcia nowego zlecenia produkcyjnego i terminu jego realizacji. Celem rozprawy jest opracowanie metodyki wspomagania etapu planowania jednoczesnej wieloasortymentowej produkcji rytmicznej. W sytuacji gdy dany jest opis systemu produkcyjnego i specyfikacja zleceń produkcyjnych, proponowana metodyka pozwala na wyznaczenie tych spośród zleceń, których realizacja jest możliwa ze względu na termin realizacji. Metodyka stanowi efektywną alternatywną dla tradycyjnie stosowanych czasochłonnych i pracochłonnych metdo planowania produkcji opartych na symulacji komputerowej. Istota proponowanej metodyki sprowadza się do integracji etapów planowania i sterowania przepływem produkcji. Oznacza to, że równolegle z przyjęciem zlecenia do realizacji w systemie produkcyjnym kreowana jest procedura rozproszonego sterowania przepływem produkcji gwarantująca jej jakościowo poprawny przepływ w systemie. Praktycznym ujęciem proponowanej metodyki jest jej komputerowa implementacja.
Diploma typeDoctor of Philosophy
Author Sebastian Saniuk (FPE)
Sebastian Saniuk,,
- Faculty of Production Engineering
Title in PolishAlgorytmy planowania przepływu produkcji w warunkach występowania deterministycznych ograniczeń logistycznych
Languagepl polski
Certifying UnitFaculty of Production Engineering (FPE)
Disciplinemanagement / (economics) / (social studies)
Defense Date03-04-2001
Supervisor Zbigniew Banaszak (FoM / BITD)
Zbigniew Banaszak,,
- Business Information Technology Department

Pages157
Keywords in Polishlogistyka, planowanie produkcji, algorytmy komputerowe, programy komputerowe
Abstract in PolishPodstawowym atutem każdego dobrze zarządzanego przedsiębiorstwa jest możliwość udzielania w krótkim czasie, dokładnych informacji co do możliwości przyjęcia nowego zlecenia produkcyjnego i terminu jego realizacji. Celem rozprawy jest opracowanie metodyki wspomagania etapu planowania jednoczesnej wieloasortymentowej produkcji rytmicznej. W sytuacji gdy dany jest opis systemu produkcyjnego i specyfikacja zleceń produkcyjnych, proponowana metodyka pozwala na wyznaczenie tych spośród zleceń, których realizacja jest możliwa ze względu na termin realizacji. Metodyka stanowi efektywną alternatywną dla tradycyjnie stosowanych czasochłonnych i pracochłonnych metdo planowania produkcji opartych na symulacji komputerowej. Istota proponowanej metodyki sprowadza się do integracji etapów planowania i sterowania przepływem produkcji. Oznacza to, że równolegle z przyjęciem zlecenia do realizacji w systemie produkcyjnym kreowana jest procedura rozproszonego sterowania przepływem produkcji gwarantująca jej jakościowo poprawny przepływ w systemie. Praktycznym ujęciem proponowanej metodyki jest jej komputerowa implementacja.
Thesis file
Saniuk_Sebastian_algorytmy.pdf 6.07 MB
Citation count*4 (2015-07-23)

Get link to the record

Back
Confirmation
Are you sure?