Elementy strategii rozwoju jednorodzinnego budownictwa mieszkaniowego w Polsce

Piotr Grodecki

Abstract

Doświadczenia autora po wielu latach projektowania i realizowania budynków w technologii szkieletu drewnianego zmobilizowały go do podzielenia się nimi a efektem tego jest zaprezentowana w pracy koncepcja społecznych jednostek osiedleńczych i mieszkalnych SJOM 2 – Społeczne Jednostki Osiedleńcze i Mieszkalne. W formie niezwykle zbliżonej został wdrożony z niebywałym sukcesem w Finlandii program pod nazwą „Współczesne Miasta Drewniane” – The Modern Wooden Town Project (program MWT). Warto zatem wykorzystać te doświadczenia i powrócić do idei społecznego budownictwa jednorodzinnego, umożliwiającego wykorzystywanie nowoczesnych technologii i pozwalającego na wdrożenia tej idei „z marszu”. Niezbędne są tylko decyzje i przełamanie stereotypów. Perspektywa przymusu realizowania budynków propasywnych w krajach Unii Europejskiej stanowi dodatkową przesłankę i jest silnym impulsem dla promowania tej kategorii budownictwa mieszkaniowego.
Rodzaj wydawnictwa książkowegoMonografia
Autor Piotr Grodecki (WA / ZAWWFP)
Piotr Grodecki
- Zakład Architektury Współczesnej, Wnętrz i Form Przemysłowych
Nazwa wydawcy (spoza wykazu wydawców) Oficyna Wydawnicza Politechniki Warszawskiej
Miejsce wydania (adres wydawcy)Warszawa
ISBN978-83-7814-523-3
Rok wydania2016
Seria książkowa / czasopismo (w przypadku wydania specjalnego czasopisma)Prace Naukowe Politechniki Warszawskiej. Architektura, ISSN 1896-1630, (0 pkt)
Nr14
Paginacja164
Objętość publikacji w arkuszach wydawniczych8.2
Słowa kluczowe w języku polskimstrategia rozwoju budownictwa jednorodzinnego, budownictwo jednorodzinne w Polsce, jednorodzinne budownictwo mieszkaniowe w Polsce
Językpl polski , en angielski
Punktacja (całkowita)25
PunktacjaPunktacja MNiSW = 25.0, 11-03-2019, BookMainLanguagesAuthor
Liczba cytowań*
Cytuj
Udostępnij Udostępnij

Pobierz odnośnik do tego rekordu


* Podana liczba cytowań wynika z analizy informacji dostępnych w Internecie i jest zbliżona do wartości obliczanej przy pomocy systemu Publish or Perish.
Powrót