Zapewnienie jakości i kontrola złączy spajanych

Arkadiusz Krajewski , Michał Hudycz

Abstract

W skrypcie zawartą aktualną wiedzę w zakresie zapewnienia jakości i badań kontrolnych złączy spawanych, zgrzewanych i lutowanych zgromadzoną do lutego 2015 roku. Powstał on z myślą o studentach studiów dziennych jak i studiów podyplomowych Międzynarodowego Inżyniera Spawalnika prowadzonych w Zakładzie Inżynierii Spajania Wydziału Inżynierii Produkcji Politechniki Warszawskiej. W ramach publikacji uwzględniono najważniejsze zagadnienia z zakresu systemów jakości i aspektów badań złączy spajanych w oparciu o aktualne dokumenty normatywne i dyrektywy. Przedstawiono niezbędną zdaniem autorów wiedzę opartą o aktualne normy polskie, europejskie i międzynarodowe, które obecnie w dużym stopniu zostały już zunifikowane. Duży nacisk został położony na przedstawienie, omówienie badań niszczących i nieniszczących połączeń spajanych. Jest to pierwszy skrypt Wydziału Inżynierii Produkcji Politechniki Warszawskiej, który dotyczy kompleksowych problemów zapewnienia i częściowo zarządzania jakością podczas wytwarzania, regeneracji i napraw połączeń spajanych. Autorzy maja nadzieję że będzie on pomocny także kadrze inżynierskiej nadzorującej procesy spawania, napraw i odbioru konstrukcji spawanych.
Book typeMonograph
Author Arkadiusz Krajewski (FPE / IoMP)
Arkadiusz Krajewski,,
- The Institute of Manufacturing Processes
, Michał Hudycz ( / / )
Michał Hudycz,,
-
Publisher name (outside publisher list) Oficyna Wydawnicza Politechniki Warszawskiej
Publishing place (Publisher address)Warszawa
ISBN978-83-7814-462-5
Issue year2015
VolWydanie I
Pages153
Publication size in sheets7.65
Keywords in Polishsystem zarządzania jakością, zapewnienie jakości złączy spajanych, badania niszczące i nieniszczące, kontrola złączy spajanych
Languagepl polski
Score (nominal)25
ScoreMinisterial score = 25.0, 05-09-2019, MonograhOrBookNotMainLanguagesAuthor
Citation count*
Cite
Share Share

Get link to the record


* presented citation count is obtained through Internet information analysis and it is close to the number calculated by the Publish or Perish system.
Back
Confirmation
Are you sure?