Knowledge base: Warsaw University of Technology

Settings and your account

Back

Student house at Polna street in Warsaw

Patrycja Piłkowska

Abstract

The subject of the study is the project of a student house at Polna street in Warsaw. The building, through close proximity to the Main Building of Warsaw University of Technology and its faculties, becomes an extension offer of the Central Campus of the Warsaw University of Technology. There are two main functions of object: dormitory, places to work and café is becoming an attractive place for students. The object is to promote the development of student life.
Diploma type
Engineer's / Bachelor of Science
Diploma type
Engineer's thesis
Author
Patrycja Piłkowska (FA) Patrycja Piłkowska,, Faculty of Architecture (FA)
Title in Polish
Dom studencki przy ulicy Polnej w Warszawie
Supervisor
Michał Brutkowski (FA/DAUD) Michał Brutkowski,, Division of Architectural and Urban Design (FA/DAUD)Faculty of Architecture (FA)
Certifying unit
Faculty of Architecture (FA)
Affiliation unit
Division of Architectural and Urban Design (FA/DAUD)
Study subject / specialization
, Architektura i Urbanistyka
Language
(pl) Polish
Status
Finished
Defense Date
02-07-2019
Issue date (year)
2019
Internal identifier
AR-1847/L
Reviewers
Michał Brutkowski (FA/DAUD) Michał Brutkowski,, Division of Architectural and Urban Design (FA/DAUD)Faculty of Architecture (FA) Maria Brykalska-Karłowska (FA/DAUD) Maria Brykalska-Karłowska,, Division of Architectural and Urban Design (FA/DAUD)Faculty of Architecture (FA)
Keywords in Polish
Akademik
Keywords in English
Doormitory
Abstract in Polish
Nadszedł czas na zmiany w polskich akademikach. Warunki odbiegają od standardów zagranicznych domów studenckich. Problemami są między innymi wspólne łazienki dla bardzo dużej ilości osób, pokoje wieloosobowe, brak przestrzeni wspólnych, częstotliwość imprez. Według licznych opinii studentów mieszkających w polskich akademikach o dobrym samopoczuciu w akademiku decydują życzliwi współlokatorzy, czystość oraz lokalizacja. Coraz większa liczba studentów rezygnuje z miejsc w akademiku na rzecz kawalerek albo mieszkań z kilkoma lokatorami, co wiąże się z dodatkowymi kosztami ,na które studenta zazwyczaj nie stać. Dodatkowo polskie akademiki nie są przygotowane na przyjmowanie osób z zagranicy. Przedmiotem opracowania jest projekt domu studenckiego zlokalizowanego w Warszawie przy ulicy Polnej, który jest rozszerzeniem oferty kampusu Politechniki Warszawskiej z dodatkową powierzchnią usługową dostępną dla wszystkich z garażem podziemnym. Celem projektu jest stworzenie obiektu o funkcji mieszkalnej dla studentów mieszkających w akademiku z rozszerzeniem o przestrzeń usługową dostępną dla wszystkich osób. Część mieszkalna jest oddzielona od części publicznej, znajduje się na 1,2 i 3 piętrze. Na każdym z tych pięter znajdują się mieszkania jednoosobowe z łazienkami, wspólna kuchnia z jadalnią, przestrzeń do spotkań, pralnie, miejsce do przechowywania rzeczy wspólnych, przestrzenie wspólne. Akademik w swojej ofercie ma parę wariantów mieszkań, dlatego każdy znajdzie dla siebie coś odpowiedniego. Każdy pokój wyposażony jest w łóżko, biurko i szafę oraz łazienkę prywatną lub dzieloną na dwie osoby.
File
  • File: 1
    275767_inz_opis.pdf
Request a WCAG compliant version
Local fields
Identyfikator pracy APD: 33147

Uniform Resource Identifier
https://repo.pw.edu.pl/info/bachelor/WUTce97c9e535f84534b7ff87d9566d2e9f/
URN
urn:pw-repo:WUTce97c9e535f84534b7ff87d9566d2e9f

Confirmation
Are you sure?
Report incorrect data on this page