Knowledge base: Warsaw University of Technology

Settings and your account

Back

ZESPÓŁ SOCJALNEJ ZABUDOWY MIESZKANIOWEJ

Franciszek Jan Morka

Abstract

Projekt zlokalizowany jest w okolicach Kanału Żerańskiego na lewym brzegu Wisły. Działka znajduje się niemal przy samym brzegu kanału. Od wody odziela ją tylko dziki park. Są to tereny nowo rozwujającej się tkanki miejskiej Warszawy. Krajobraz i okolica miejscami zdegradowane przez przemysł sprawiają wrażenie atrakcyjnej i pozamiejskiej. Efekt ten prawdopobodnie zawdzięczmy bliskości wody oraz uprawijącym sporty wodne mieszkańcom stolicy. W obecnej sytuacji dojazd do centrum może byc utrudniony głównie za sprawą ubogiej sieci komunikacji miejskiej oraz korkującą się ulicą Modlińską, jednak wraz z upływem czasu i rozwojem nowych osiedli problemy te powinny zostać rozwiązane. Celem projektu jest spojrzenie na współczesne mieszklanictwo i stworzenie osiedla odpowiadającego współczesnym standardom mieszkaniowym z wykorzystaniem na dużą skalę prefabrykacji wraz ze wszystkimi jej zaletami. Każdy z zespołów będzie składał się z dwoch części. Jedna z nich- Zielona platforma mieścić będzie tylko delikatnie zagłębiony garaż oraz lokale usługowe. Druga to trzy całkowicie prefabrykowane domy. Domy charakterem i zaletami zbliżone są do willi miejskich, jednak skalą zupełenie od nich odbiegające. Budynki w zespole różnią się wysokością. najwyższe mają sześć kondygnacji, najniższe są o kondygnację niższe. Każdy z budynków mieści około 20 mieszkań do których dostęp prowadzi przez centralnie ulokowaną klatkę schodową. Mieszkania zaprojektowałem według prostej zasadzy strefowania przestrzeni. Przestrzeń dzienną i nocną rozdzieliłem ciemną przestrzenią „obsługującą”. Właśnie w niej znajdują się sanitariaty oraz liczne szafy i garderoby.
Diploma type
Engineer's / Bachelor of Science
Diploma type
Engineer's thesis
Author
Franciszek Jan Morka (FA) Franciszek Jan Morka,, Faculty of Architecture (FA)
Supervisor
Piotr Trębacz (FA/DFAUD) Piotr Trębacz,, Department of Fundamentals of Architectural and Urban Design (FA/DFAUD)Faculty of Architecture (FA)
Certifying unit
Faculty of Architecture (FA)
Affiliation unit
Department of Fundamentals of Architectural and Urban Design (FA/DFAUD)
Study subject / specialization
, Architektura i Urbanistyka
Language
(pl) Polish
Status
Finished
Defense Date
12-09-2016
Issue date (year)
2016
Internal identifier
AR-001424/L
Reviewers
Piotr Trębacz (FA/DFAUD) Piotr Trębacz,, Department of Fundamentals of Architectural and Urban Design (FA/DFAUD)Faculty of Architecture (FA) Marek Świerczyński (FA/DRAOLA) Marek Świerczyński,, Department of Residential Architecture and Open Landscape Architecture (FA/DRAOLA)Faculty of Architecture (FA)
Keywords in Polish
zabudowa mieszkaniowa
File
  • File: 1
    249794inż.pdf
Request a WCAG compliant version
Local fields
Identyfikator pracy APD: 11422

Uniform Resource Identifier
https://repo.pw.edu.pl/info/bachelor/WUT4d568105fdab4646a0caeb96c4df07cc/
URN
urn:pw-repo:WUT4d568105fdab4646a0caeb96c4df07cc

Confirmation
Are you sure?
Report incorrect data on this page