Biblioteka Wydziału Inżynierii Środowiska

Monika Borowska-Wojewódka , Monika Sołowiej

Abstract

Biblioteka Wydziałowa od momentu powstania jest ważnym elementem zaplecza naukowego dla pracowników i studentów, gromadząc i udostępniając podstawową literaturę naukowo-techniczną związaną z inżynierią i ochroną środowiska. Została utworzona w 1955 roku z inicjatywy doc. Leona Bożko, wieloletniego opiekuna i przyjaciela Biblioteki. Początkowo zlokalizowana była, podobnie jak część Katedr Wydziału Inżynierii Sanitarnej na Wydziale Chemicznym. Do 1974 roku, ze względów lokalowych i finansowych, w ograniczonym zakresie spełniała cele właściwe dla tego typu biblioteki, takie jak: obsługa studentów, prenumerata czasopism i podręczna czytelnia. W 1974 roku postanowiono zlikwidować wszystkie biblioteki zakładowe i instytutowe oraz przenieść znajdujące się tych jednostkach księgozbiory w jedno miejsce. Inicjatorką i organizatorką Biblioteki już w Gmachu Wydziału Inżynierii Sanitarnej i Wodnej, nowo wybudowanym budynku przy ul. Nowowiejskiej 20, była mgr Zofia Błachowicz.
Author Monika Borowska-Wojewódka (FEE)
Monika Borowska-Wojewódka,,
- Faculty of Building Services, Hydro and Environmental Engineering
, Monika Sołowiej (FEE)
Monika Sołowiej,,
- Faculty of Building Services, Hydro and Environmental Engineering
Pages286-288
Publication size in sheets0.3
Book Kulig Andrzej, Wojdyga Krzysztof (eds.): Od inżynierii wodnej przez technikę sanitarną do inżynierii środowiska. W 100-letniej tradycji Politechniki Warszawskiej, 2016, Warszawa, Wydział WIBHiŚ PW, Oficyna Wydawnicza ASPRA, ISBN 9788375457100, 330 p.
Keywords in PolishBiblioteka Wydziałowa, Politechnika Warszawska
Languagepl polski
Score (nominal)5
ScoreMinisterial score = 5.0, 25-09-2019, MonographChapterAuthor
Citation count*
Cite
Share Share

Get link to the record


* presented citation count is obtained through Internet information analysis and it is close to the number calculated by the Publish or Perish system.
Back
Confirmation
Are you sure?