Sobolev spaces with variable exponents on complete manifolds

Michał Gaczkowski , Przemysław Górka , Daniel Pons

Abstract

W pracy zbadane zostały przestrzenie Sobolewa ze zmiennym wykładnikiem na niezwartych rozmaitościach. Przy odpowiednich założeniach na rozmaitość zostały wykazane ciągłe włożenia. Następnie zdefiniowaliśmy przestrzeń Sobolewa niezmienniczą ze względu na działanie grupy. Został postawiony nowy geometryczny warunek, przedyskutowany w pracy, przy którym zachodzą zwarte włożenia. Otrzymane wyniki zostały zastosowane w równaniu różniczkowym cząstkowym, zawierającym nieliniowość w postaci p(x)- laplasjanu. Wykazaliśmy mianowicie istnienie nietrywialnego rozwiązania.
Author Michał Gaczkowski WMiNI
Michał Gaczkowski,,
- Faculty of Mathematics and Information Science
, Przemysław Górka ZRRC
Przemysław Górka,,
- Department of Partial Differential Equations
, Daniel Pons
Daniel Pons,,
-
Journal seriesJournal of Functional Analysis, ISSN 0022-1236
Issue year2016
Vol270
No4
Pages1379-1415
Publication size in sheets1.8
Keywords in EnglishLebesgue spaces with variable exponents,Sobolev spaces, Riemannian manifolds
DOIDOI:10.1016/j.jfa.2015.09.008
URL http://www.sciencedirect.com/science/article/pii/S0022123615003675
Languageen angielski
Score (nominal)40
ScoreMinisterial score = 40.0, 28-11-2017, ArticleFromJournal
Ministerial score (2013-2016) = 40.0, 28-11-2017, ArticleFromJournal
Publication indicators WoS Impact Factor: 2016 = 1.254 (2) - 2016=1.49 (5)
Citation count*0
Cite
Share Share



* presented citation count is obtained through Internet information analysis and it is close to the number calculated by the Publish or Perish system.
Back