Model pojazdu z napędem na cztery koła

Zbigniew Żebrowski , Tomasz Mirosław

Abstract

W artykule omówiono koncepcje pojazdu elektrycznego z napędem na cztery koła. Przedstawiono jego strukturę i cechy charakterystyczne, jakie osiągnięto dzięki takiemu rozwiązaniu. Omówiono metodę modelowania, w której istotną częścią jest model współpracy koła z podłożem. Przedstawiono koncepcje modelowania pracy koła na podstawie modelu przepływu mocy pomiędzy silnikiem a powierzchnią drogi. Omówiono wyniki symulacji i spodziewane korzyści, którymi jest realizacja funkcji ABS i ESP na drodze sterowania silnikami elektrycznymi. Opracowany algorytm został zastosowany w modelu pojazdu miejskiego z napędem na cztery koła, który zbudowano w ramach realizacji projektów europejskich Plus Moby i Free Moby z udziałem IMBiGS.
Author Zbigniew Żebrowski (FACME / ICME)
Zbigniew Żebrowski,,
- The Institute of Construction Machinery Engineering
, Tomasz Mirosław (FACME / ICME)
Tomasz Mirosław,,
- The Institute of Construction Machinery Engineering
Pages1-11
Publication size in sheets0.5
Book XXX Konferencja Naukowa PRMR Zakopane 2017 - Referaty, 2016, Warszawa, Instytut Mechanizacji i Górnictwa Skalnego , ISBN 978-83-86040-25-4
Languagepl polski
Score (nominal)0
Citation count*
Cite
Share Share

Get link to the record


* presented citation count is obtained through Internet information analysis and it is close to the number calculated by the Publish or Perish system.
Back
Confirmation
Are you sure?