BEZPIECZEŃSTWO SANITARNO-EPIDEMIOLOGICZNE W WARUNKACH POWODZI

Bożena Piątkowska , Aneta Szustak

Abstract

-
Author Bożena Piątkowska (FCEMP / ICEn)
Bożena Piątkowska,,
- Insitute of Civil Engineering
, Aneta Szustak
Aneta Szustak,,
-
Pages60-64
Publication size in sheets0.5
Book Piątkowska Bożena (eds.): Życie z powodzią w tle - jakość środowiska na terenach popowodziowych, 2016, Płock, Politechnika Warszawska, WBMiP Instytut Budownictwa, ZISiOŚ, ISBN 978-83-945005-1-1, 87 p.
Keywords in Polishpowódź, bezpieczeństwo sanitarno-epidemiologiczne
Keywords in English-
Abstract in PolishOchrona przed skutkami powodzi nie może kończyć się na odprowadzeniu wód powodziowych i usunięciu widocznych zniszczeń. W celu zapewnienia bezpieczeństwa sanitarno-epidemiologicznego w warunkach powodzi stacje sanitarno-epidemiologiczne podejmują liczne działania, które nie pozwalają na szerzenie się epidemii chorób typowych dla kontaktu człowieka z zanieczyszczoną wodą i żywnością. Mankamentem jest brak obligatoryjnej kontroli jakości wody w studniach przydomowych w warunkach zalania lub podtopienia. Zwykle wykonuje się badania wody w gospodarstwach, gdzie studnie są jedynym źródłem wody do picia dla ludzi, podczas gdy często studnia stanowi alternatywne źródło wody. Dokonany przegląd materiałów przeznaczonych dla powodzian w czasie walki z żywiołem i usuwania jego skutków ujawnił bogactwo źródeł informacji. Niestety większość materiałów, zwykle dostępnych na stronach internetowych, nie dociera do powodzian w najbardziej istotnym czasie. Wskazana jest zatem bieżąca edukacja mieszkańców terenów potencjalnie zagrożonych powodzią, niezależnie od tego czy powódź nadejdzie.
Languagepl polski
Score (nominal)0
Citation count*
Cite
Share Share

Get link to the record


* presented citation count is obtained through Internet information analysis and it is close to the number calculated by the Publish or Perish system.
Back
Confirmation
Are you sure?