Problemy zdalnego sterowania pracy żurawia

Jan Szlagowski , Wojciech Sobczykiewicz , Tomasz Mirosław

Abstract

W artykule omówiono aktualny stan techniki w systemach zdalnego sterowania w urządzeniach dźwignicowych, oraz omówiono problemy występujące podczas zdalnego sterowania systemów wielodźwignicowych na zagęszczonym placu budowy lub placu budowy pomiędzy istniejącymi budynkami, bez możliwości ustawienia maszyn w bezpośrednim kontakcie wzrokowym operatora z miejscem operowania. Przeanalizowano założenia na działania systemu, przedstawiono i przeanalizowano możliwe struktury i związane z nimi problemu. Artykuł ukierunkowany jest na zdefiniowanie problemów Interfejsu człowiek maszyna środowisko układu rozporoszonego, w którym operator znajduje się w bezpośredniej bliskości z miejscem operowania, a maszyna w miejscu oddalonym. Urządzenia dźwigowe charakteryzują się elastyczną strukturą wysięgników podatną na odkształcenia pod wpływem obciążeniem statycznym i dynamicznym oraz bezwładność ładunku zawieszonego na linach. W takich warunkach operator znajdujący się poza maszyną nie ma świadomości zachodzących zjawisk. W artykule zaproponowano strukturę układu zdalnego sterowania.
Author Jan Szlagowski (FACME / ICME)
Jan Szlagowski,,
- The Institute of Construction Machinery Engineering
, Wojciech Sobczykiewicz (FACME / ICME)
Wojciech Sobczykiewicz,,
- The Institute of Construction Machinery Engineering
, Tomasz Mirosław (FACME / ICME)
Tomasz Mirosław,,
- The Institute of Construction Machinery Engineering
Pages1-10
Publication size in sheets0.5
Book XXX Konferencja Naukowa PRMR Zakopane 2017 - Referaty, 2016, Warszawa, Instytut Mechanizacji i Górnictwa Skalnego , ISBN 978-83-86040-25-4
Languagepl polski
Score (nominal)0
Citation count*
Cite
Share Share

Get link to the record


* presented citation count is obtained through Internet information analysis and it is close to the number calculated by the Publish or Perish system.
Back
Confirmation
Are you sure?