ZABIEGI ZWIĄZANE Z OSUSZANIEM BUDYNKÓW PO POWODZI

Bożena Piątkowska , Małgorzata Zielińska , Agnieszka Bińkowska

Abstract

-
Author Bożena Piątkowska (FCEMP / ICEn)
Bożena Piątkowska,,
- Insitute of Civil Engineering
, Małgorzata Zielińska (FCEMP / ICEn)
Małgorzata Zielińska,,
- Insitute of Civil Engineering
, Agnieszka Bińkowska
Agnieszka Bińkowska,,
-
Pages72-77
Publication size in sheets0.5
Book Piątkowska Bożena (eds.): Życie z powodzią w tle - jakość środowiska na terenach popowodziowych, 2016, Płock, Politechnika Warszawska, WBMiP Instytut Budownictwa, ZISiOŚ, ISBN 978-83-945005-1-1, 87 p.
Keywords in Polishpowódź, osuszanie budynków
Keywords in English-
Abstract in PolishBudynki po powodzi posiadają warunki temperaturowe, wilgotnościowe oraz biologiczne sprzyjające rozwojowi bakterii i grzybów na powierzchni przegród budowlanych. Różnorodność metod dezynfekcji i osuszania budynków napawa optymizmem, że zdrowotne skutki powodzi dla mieszkańców zalanych budynków nie muszą być dotkliwe, pod warunkiem, że zostanie zachowana odpowiednia kolejność prac porządkowych, osuszeniowych i remontowych. Na terenach potencjalnie zagrożonych wystąpieniem powodzi należy prowadzić akcję informacyjną w zakresie metod skutecznego osuszania budynków i zabezpieczania murów przed wilgocią, nie czekając na wystąpienie powodzi. Bezpośrednio po powodzi poszkodowani, chcąc jak najszybciej wrócić do domów, działają często chaotycznie i mogą nieświadomie stwarzać warunki dogodne do rozwoju grzybów na przegrodach budowlanych.
Languagepl polski
Score (nominal)0
Citation count*
Cite
Share Share

Get link to the record


* presented citation count is obtained through Internet information analysis and it is close to the number calculated by the Publish or Perish system.
Back
Confirmation
Are you sure?