Młodzieżowe organizacje studenckie

Monika Borowska-Wojewódka

Abstract

Chronografia pojęcia młodzieży, jako wyodrębnionej, autonomicznej i całkiem nowej grupy społecznej, to druga połowa XX wieku, kiedy to w strukturach społecznych zdobywa ona niezależność wskutek czynników geopolitycznych, kulturowych i obyczajowych. Po II wojnie światowej nadrzędną rolę w wykształceniu się tej grupy społecznej miało upowszechnienie edukacji i przedłużenie procesu kształcenia, z jednoczesnym opóźnieniem usamodzielnienia i podejmowania pracy zarobkowej. Niebagatelnym czynnikiem umożliwiającym wykształcenie się tej odrębnej grupy społecznej były środki masowego przekazu. Kreowały one wzorce zachowań, pełniły rolę opiniotwórczą i kulturową w opozycji do tradycyjnych wartości przekazywanych pokoleniowo.
Author Monika Borowska-Wojewódka WIBHiIŚ
Monika Borowska-Wojewódka,,
- Faculty of Building Services, Hydro and Environmental Engineering
Pages275-285
Publication size in sheets0.5
Book Kulig Andrzej, Wojdyga Krzysztof (eds.): Od inżynierii wodnej przez technikę sanitarną do inżynierii środowiska. W 100-letniej tradycji Politechniki Warszawskiej, 2016, Wydział WIBHiŚ PW, Oficyna Wydawnicza ASPRA, ISBN 9788375457100, 330 p.
Keywords in Polishorganizacje studenckie, Politechnika Warszawska
Languagepl polski
Score (nominal)5
ScoreMinisterial score = 5.0, 08-02-2017, BookChapterNotSeriesNotMainLanguages
Citation count*0
Cite
Share Share

Get link to the record
msginfo.png


* presented citation count is obtained through Internet information analysis and it is close to the number calculated by the Publish or Perish system.
Back