Instytut Ogrzewnictwa i Wentylacji w latach 1970-2007

Marian Rubik

Abstract

W wyniku zmian struktury uczelni i Wydziału Inżynierii Sanitarnej i Wodnej w 1970 roku powstał Instytut Ogrzewnictwa i Wentylacji (IOW), którego twórcą i wieloletnim dyrektorem był prof. dr hab. inż. Witold Wasilewski. Początkowo IOW składał się z trzech Zakładów, tj. Zakładu Ogrzewnictwa i Wentylacji, Zakładu Ciepłownictwa i Gazownictwa, Zakładu Konstrukcji Urządzeń Ogrzewczych i Wentylacyjnych oraz Zespołu Dydaktycznego Geometrii Wykreślnej i Rysunku Technicznego. W 1995 roku w IOW został powołany czwarty zakład - Zakład Inżynierii Gazownictwa, który wydzielony został z Zakładu Ciepłownictwa i Gazownictwa. O pozycji i dorobku każdej instytucji, a szczególnie dydaktyczno-naukowej, decydują ludzie, ich predyspozycje do pracy dydaktycznej i naukowej, a także sposób zarządzania zasobami ludzkimi.
Author Marian Rubik (FEE / DHV)
Marian Rubik,,
- Department of Heating and Ventilation
Pages168-186
Publication size in sheets0.9
Book Kulig Andrzej, Wojdyga Krzysztof (eds.): Od inżynierii wodnej przez technikę sanitarną do inżynierii środowiska. W 100-letniej tradycji Politechniki Warszawskiej, 2016, Warszawa, Wydział WIBHiŚ PW, Oficyna Wydawnicza ASPRA, ISBN 9788375457100, 330 p.
Keywords in PolishPolitechnika Warszawska
Languagepl polski
Score (nominal)5
ScoreMinisterial score = 5.0, 25-09-2019, MonographChapterAuthor
Citation count*
Cite
Share Share

Get link to the record


* presented citation count is obtained through Internet information analysis and it is close to the number calculated by the Publish or Perish system.
Back
Confirmation
Are you sure?