Wydział Mechatroniki
Politechnika Warszawska
Strona domowa
Chmura tagów jest tworzona automatycznie w oparciu o słowa kluczowe związane z udokumentowanym dorobkiem (publikacje, doktoraty, projekty, itp)
msginfo.png

Wydział Mechatroniki powstał w 1962 roku, nosił wówczas nazwę Mechaniki Precyzyjnej. Jest wydziałem multidyscyplinarnym, który prowadzi działalność dydaktyczną i naukową w zakresie nowoczesnych zagadnień technicznych łącząc m.in. automatykę, elektronikę, informatykę, elektrotechnikę, mechanikę, robotykę, optykę, inżynierię biomedyczną. Według definicji przyjętej przez International Federation for the Theory of Machines and Mechanism mechatronika jest "synergiczną kombinacją mechaniki precyzyjnej, elektronicznego sterowania i systemowego myślenia przy projektowaniu produktów i procesów produkcyjnych".

W skład Wydziału wchodzą trzy samodzielne jednostki organizacyjne:

  • Instytut Automatyki i Robotyki
  • Instytut Metrologii i Inżynierii Biomedycznej
  • Instytut Mikromechaniki i Fotoniki

Wydział Mechatroniki prowadzi szeroką współpracę z ośrodkami naukowymi w kraju i za granicą. Jest współorganizatorem międzynarodowych seminariów, konferencji i warsztatów m.in. od 1990 roku organizuje cykliczną międzynarodową konferencję naukową MECHATRONICS.

Kreator raportu

Pobierz odnośnik do tego rekordu

Powrót
Potwierdzenie
Czy jesteś pewien?